Nocka w szkole – kl. IIIG

W ubiegły piątek, 15.06.2018r.  klasa III „g” uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym z rodzicami i nauczycielami, które zakończyło się nocowaniem w szkole. Umówiliśmy się późnym popołudniem i, w ramach pierwszego punktu programu, wyruszyliśmy w poszukiwaniu skarbu. Każdy uczeń otrzymał mapę z zaznaczonymi punktami, do których musieliśmy dotrzeć wspólnie – jako jedna drużyna. Trasa wcale nie była łatwa. Niejednokrotnie kilkoro uczestników chciało zrezygnować i wrócić na teren szkolnego boiska. Jednak jako, że stanowimy jedną drużynę i każdy uczestnik jest bardzo ważny a wręcz niezbędny, to takie chwile zawahania zostały rozwiane poprzez wsparcie kolegów i koleżanek z klasy. W efekcie wszyscy dotarliśmy do celu bardzo zadowoleni. W trakcie naszej gry terenowej rodzice uczniów przygotowali ognisko i gdy już wróciliśmy do punktu docelowego, mogliśmy wszyscy razem upiec kiełbaski. Podczas konsumpcji pan Maciek grał na gitarze. Atmosfera stałą się jeszcze przyjemniejsza. Wspólnym zabawom i śpiewaniu nie było końca.

Kolejnym punktem naszego spotkania było pożegnanie z rodzicami i udanie się do sali lekcyjnej, gdzie czekały na nas rozłożone materace i cieplutkie śpiwory. Wspólnie obejrzeliśmy film i usnęliśmy z uśmiechami na twarzy. Rano przyszli rodzice i przygotowali pyszne śniadanie dla dzieci.

Uczniowie tej klasy już po raz drugi mieli możliwość uczestniczenia w takim spotkaniu integracyjnym z nauczycielami i rodzicami. Jednak z każdym rokiem nauczyciele mają nowe, można wręcz zaryzykować stwierdzenie, iż ciekawsze pomysły na spędzanie wspólnego czasu. Dzieci były zaskoczone i zarazem zaciekawione  tym, co może je spotkać 😊

Taka forma współpracy jest bardzo interesującym wydarzeniem i pozostaje w pamięci na długi czas.

Anna Czubak

Skip to content