Kampania „Rowerowa Wiosna” 2018 – zaproszenie do udziału

W dniach 7-30 maja w naszej Szkole odbędzie się kampania edukacyjna „Rowerowa Wiosna”, która promuje zdrowy tryb życia wśród uczniów szkół podstawowych, których zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej, zwłaszcza na rowerze.

Zasady kampanii są proste, a zabawa trwa pełen miesiąc. Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły w maju na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach otrzymuje każdego dnia dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat Rowerowej Wiosny. Gwarantuje to dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a na zakończenie kampanii nagrody rzeczowe dla aktywnych uczniów i uczennic oraz dla klas.

Po zakończeniu kampanii dwie najbardziej rowerowe szkoły (w kategorii szkoła mała i szkoła duża) wygrają zadaszone parkingi rowerowe, ufundowane przez sponsora – LPEC SA. Dla najlepszych klas przewidziano grupowe wyjścia do obiektów sportowych i instytucji kulturalnych. Najlepsi uczniowie oraz uczennice otrzymają nagrody indywidualne – plecaki sportowe.

 

Kto może wziąć udział?

Głównym odbiorcą akcji są szkoły podstawowe i uczniowie/uczennice z klas 4-7, ale także nauczyciele, pracownicy szkoły.

Główne cele:

-Zachęcenie dzieci i młodzieży do jazdy rowerem oraz regularnego dojeżdżania nim do szkoły, w tym jako dawka codziennego ruchu poprawiająca zdrowie i zwiększająca odporność na choroby;

-Nauka bezpiecznych zachowań na drodze poprzez regularne poruszanie się na rowerze i ćwiczenie umiejętności jazdy;

-Kształtowanie postaw ekologicznych, rozumienie roli i znaczenia roweru jako przyjaznego dla otoczenia środka transportu;

Każdy z uczestników „Rowerowej Wiosny” otrzyma:

-informator o zasadach akcji, korzyściach z jazdy rowerem, przygotowaniu do jazdy rowerem,

-dzienniczek dla każdego ucznia i uczennicy, z miejscem na naklejki na każdy dzień,

-małe naklejki do wklejania na plakaty dla szkół i do dzienniczków uczniów,

– film promujący kampanię „Rowerowa Wiosna” (dla szkoły)

17 czerwca (niedziela) – zapraszamy serdecznie na ogłoszenie wyników i uroczyste zakończenie Kampanii. Spotykamy się o godz. 11.30 na Placu Litewskim skąd rowerami pojedziemy nad Zalew Zemborzycki (Słoneczny Wrotków). W trakcie „EkoPikniku” wręczone zostaną główne nagrody dla najbardziej aktywnych szkół.

Wręczenie nagród indywidualnych oraz pozostałych nagród grupowych dla najaktywniejszych klas odbędzie się podczas apeli w szkołach.

Organizatorem akcji jest Towarzystwo dla Natury i Człowieka we współpracy z Urzędem Miasta Lublin (Biuro Partycypacji Społecznej).

Kampania „Rowerowa Wiosna” odbywa się w ramach wydarzenia „Loverowy Lublin” i jest współfinansowana przez Miasto Lublin

Kontakt:

Koordynatorzy z ramienia szkoły
nauczyciele: Konrad Figiel, Konrad Radecki.

 

Koordynator kampanii Rowerowa Wiosna

Michał Wolny – Porozumienie Rowerowe

tel. 81 743-71-04 lub 8888-44-666

e-mail: michal@ekolublin.pl

www.loverowy.lublin.eu

Skip to content