Lekcja wychowania obywatelskiego z udziałem ministra Rafała Romanowskiego

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się nietypowa lekcja wychowania obywatelskiego z udziałem podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafała Romanowskiego. W spotkaniu z uczniami klasy I a (wych. Anna Saran – Matuszak) Szkoły Podstawowej nr 14 im. T. Kościuszki uczestniczył również wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Podczas lekcji dzieci zapoznały się z historią gmachu LUW w nawiązaniu do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Minister wyjaśnił uczestnikom, w jaki sposób są wybierani przedstawiciele władzy oraz na czym polega praca w ministerstwie, natomiast wicewojewoda przedstawił specyfikę pracy w urzędzie oraz zakres obowiązków, jakie leżą w gestii przedstawiciela rządu w terenie.

Dzieci miały okazję zobaczyć wybrane odznaczenia państwowe nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Dowiedziały się również, jak wygląda procedura ich nadania oraz za co są przyznawane. Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie otrzymali przypinki z logo Niepodległej.

Skip to content