Językowe wyzwanie!

Za nami pierwszy dzień warsztatów prowadzonych przez naszych gości z Azji…

Eva i Sandu na wstępie każdych zajęć bardzo dokładnie sprawdzały wiedzę naszych uczniów dotyczącą położenia Chin oraz Sri Lanki. Było to dla nich miłym zaskoczeniem, że zdecydowana większość uczniów potrafi zlokalizować te dwa odległe dla nas zakątki świata. W toku zajęć ciekawymi tematami do dyskusji okazały się klimat oraz krajobraz. Sandu zaskoczyła naszych uczniów, prezentując im, jakie wahania temperatury musiała znieść, podróżując do Polski – temperatury na Sri lance wynoszą od 25 do 37 stopni Celsjusza. Eva natomiast zachwycała się śniegiem, co dla nas, mieszkańców strefy klimatów umiarkowanych, jest czymś naturalnym. Najbardziej jednak uwagę naszych uczniów skupił czas poświęcony na rozważania o językach obcych. Poznali oni znaki i podstawowe zwroty, a także pisownię swoich imion w języku chińskim oraz jednym z czterech języków Sri Lanki – Sinhala. Napisanie prostych zwrotów przy użyciu chińskich symboli okazało się nie lada wyzwaniem. Podczas warsztatów nasi goście oraz uczniowie komunikują się w języku angielskim, zatem jest to także świetna okazja, aby doskonalić umiejętności w tym zakresie.

Koordynator

Kamil Szpyt

Skip to content