Emocje przed…

Dzisiaj, 14 marca 2018 r.  przeprowadziliśmy próbę generalną do przedstawienia „Antygona” Sofoklesa. Nasza publiczność (młodzież, rodzice i środowisko lokalne) miała okazję obejrzeć spektakl dwukrotnie 24.01. 2018 r. , a teraz wybieramy się z nim na IX Ogólnopolski Przegląd Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II Złota Maska, który odbędzie się w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie.

To nie lada przedsięwzięcie, bo nasz zespół teatralny, mimo że szkolny, jest ogromny. Na scenę wychodzi ok. dwudziestu osób, tworzących chór antyczny, bez którego nie ma teatru greckiego oraz dziesięciu aktorów. Musimy zaplanować logistycznie przewóz dekoracji oraz kostiumów. Wszyscy są podekscytowani, ale zadowoleni, że możemy zaprezentować się szerszej publiczności. Z uwagi na to, że  nie posiadamy inspicjentów w naszej trupie teatralnej, sami musimy pilnować, aby nie zapomnieć o żadnym rekwizycie.

Organizatorzy stwierdzili, że problemy moralne poruszane w tym dziele, mimo tego, że  powstało kilka tysięcy lat temu, wpisują się w myśl uniwersalną Jana Pawła II. Wszak tragedia podejmuje tematy miłości bliźniego, odpowiedzialności, lojalności. Jest po prostu aktualna również dzisiaj.

Na razie przymierzamy stroje, kompletujemy dekoracje, rekwizyty i walczymy z tremą…

Skip to content