„ZIMOWE PÓŁKOLONIE z Dwunastką”

„ZIMOWE PÓŁKOLONIE z Dwunastką”

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

/Janusz Korczak/

 

Ferie zimowe 2018 to nie tylko dwa tygodnie wolnego, ale przede wszystkim możliwości, które otworzyły się przed dziećmi, nawet jeśli wolne spędziły w mieście.

W Zespole Szkół nr 12 w Lublinie, pod kierownictwem Pani Kingi Teterycz – Iwanickiej, odbyły się magiczne, pełne atrakcji półkolonie. Wychowawcami poszczególnych grup byli:

Grupa I: Pani mgr Sylwia Smal/Pan mgr Kamil Szpyt;

Grupa II: Pani mgr Aneta Dziobal;

Grupa III: Pan mgr Maciej Harasim.

Półkolonie 2018 to wielka przygoda i ogromna radość małych pociech. Dzieci uczestniczyły w zajęciach twórczych rozwijających kreatywność, brały udział w warsztatach plastycznych, w licznych zabawach integracyjnych, a także w Zabawie Choinkowej, grały w ping – ponga, w piłkę nożną, w siatkówkę, korzystały ze szkolnej ścianki wspinaczkowej, przy której bezpieczeństwa pilnował Pan  mgr Konrad Figiel.

Półkolonie 2018 to niespodzianki i liczne wyjazdy. Podczas dwutygodniowego wypoczynku uczniowie naszej szkoły kilka razy wyjeżdżali do kina, dwa razy odwiedzili basen Aqua – Lublin, brali udział w radosnych szaleństwach skakania na trampolinach. Wyruszyli do Chełma, gdzie spotkali Ducha Bielucha w Chełmskich Podziemiach Kredowych.

Półkolonie 2018 to również edukacja. W ramach półkolonii zrealizowano program profilaktyczny „Spójrz inaczej”. Zajęcia były powadzone przez Panią mgr Małgorzatę Witkowską, Panią mgr Sylwię Kuźmę – Langford i Panią mgr Katarzynę Pochylczuk-Łobejko. Dzieci uczestniczyły w projekcji i omówieniu filmu profilaktycznego dotyczącego problematyki zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych, na przykład w kontakcie z nieznajomymi, pozostawanie samemu w domu czy zachowaniu ostrożności podczas korzystania z urządzeń elektrycznych.

Podczas półkolonii odbyły się warsztaty z fizyki. Pani mgr Marzena Sagan wprowadziła dzieci w magiczny świat rzeczywistości iluzji. W programie spotkania została przybliżona tematyka prądu elektrycznego czy fizyki latania. Uczniowie z zachwytem brali udział w doświadczeniach fizycznych.

Jedną z większych atrakcji edukacyjnych była lekcja historii, która odbyła się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Uczniowie naszej szkoły brali udział w otwarciu wystawy dotyczącej gen. Ryszarda Kuklińskiego, pt. „Generał Kukliński – Polska Samotna Misja.” Honorowy patronat nad wystawą sprawuje wojewoda lubelski Pan Przemysław Czarnek, który uroczyście przywitał młodzież i przybliżył losy bohatera.

Uwieńczeniem półkolonii było oficjalne rozdanie dyplomów i nagród, w którym uczestniczył Pan dyr. Lucjan Miciuk.

Dzieci, jak Mały Książę, wiedzą, że „Dobrze widzi się tylko sercem”, dlatego najpiękniejszym efektem półkolonii jest radość naszych małych pociech.

A teraz po tak wspaniałym wypoczynku życzymy uczniom samych edukacyjnych sukcesów.

 

Kierownik Półkolonii wraz z wychowawcami:

mgr inż. Kinga Teterycz-Iwanicka

mgr Sylwia Smal/mgr Kamil Szpyt

mgr Aneta Dziobal

mgr Maciej Harasim

Skip to content