JASEŁKA „DZIECI ŚWIATA U ŻŁÓBKA”

19 grudnia 2017 r. uczniowie klasy III g pod kierownictwem s. Iwony Kwietniewskiej, p. Macieja Harasima, p. Anny Czubak i p. Katarzyny Wiśniewskiej wzięli udział w X Przeglądzie „Jasełka 2017” w amfiteatrze Parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu w Lublinie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Lublinie.

Nasi uczniowie przygotowali przedstawienie pt.: „Dzieci świata u żłóbka”. Mali aktorzy zaprezentowali się bardzo ładnie w recytacji, śpiewie i tańcu przypominając historię narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Dzieci w specjalnie przygotowanych i kolorowych kostiumach przedstawiły sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, anioły, pasterze i dzieci z pięciu kontynentów. Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać i tańczyć, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana.

W Przeglądzie „Jasełka 2017” nasi uczniowie otrzymali pierwsze miejsce w kategorii klas I-III.

W piątek 22 grudnia również w naszej szkole z bożonarodzeniowym przesłaniem dla dzieci z młodszych klas oraz rodziców, dziadków i gości wystąpili nasi mali aktorzy prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz podbiły serca publiczności – mali artyści otrzymali ogromne brawa.

Po wystawieniu jasełek zostały wręczone dyplomy i nagrody laureatom Szkolnego Konkursu na Bożonarodzeniową Szopkę Świata.

s. Iwona Kwietniewska

Skip to content