Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

Ostatni tydzień października, złota jesienna aura, dwa miesiące intensywnej nauki, integracja, ciekawość świata – to tylko niektóre powody dla których wspólnie wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy.

W dniach 25 i 26 października uczniowie klas 4f,5a,5b,5c wraz z opiekunami brali udział
w  wycieczce do stolicy naszego pięknego kraju – Warszawy.

Zgodnie z programem, jako pierwsze miejsce, które odwiedziliśmy były Łazienki Królewskie.
O tej porze roku jest tam szczególnie pięknie i kolorowo. Podczas spaceru, zobaczyliśmy Pałac Belwederski, Pałac Na Wodzie, Biały Domek oraz pomniki dwóch ważnych dla naszego kraju postaci – Chopina i Józefa Piłsudskiego.

Orzeźwieni i dotlenieni jesiennym powietrzem, udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Wizyta tam sprawiła nam  prawdziwą frajdę. Już na samym wejściu przywitał nas mówiący robot. Podczas zwiedzania mogliśmy poznawać skomplikowane i złożone zjawiska zachodzące
w przyrodzie przy pomocy: eksponatów, programów, gier i zabaw. Okazało się, że nauka przez doświadczenie jest bardzo fascynująca. Zapewniamy, iż każdy znalazł tu coś dla siebie.

Prawdziwe emocje towarzyszyły nam jednak podczas wizyty w PGE Narodowym. W końcu niecodziennie można usiąść przy szafce, która należy do Błaszczykowskiego
czy Lewandowskiego. Trasą „Piłkarskie emocje” podążaliśmy również na płytę boiska oraz punkt widokowy. Całość była dopięta na ostatni guzik dzięki naszym  przewodnikom.

Wszyscy wracaliśmy z uśmiechem i mamy nadzieję na ponowny, równie atrakcyjny wyjazd.

Skip to content