O bibliotece

W ramach Priorytetu 3 “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 14 przy Zespole Szkół Nr 12 w Lublinie otrzymała wsparcie finansowe z dotacji celowej budżetu państwa na zakup książek będących nowościami wydawniczymi, książek historycznych, lektur,  oraz zakup sprzętu komputerowego.

Nasza biblioteka jest nowoczesnym ośrodkiem informacji i edukacji czytelniczej dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Wspiera proces samokształcenia uczniów. Wspiera realizację zadań szkoły zapisanych w podstawie programowej.
Mieści się na pierwszym piętrze budynku szkolnego.

ZBIORY BIBLIOTEKI

Obecnie w bibliotece znajduje się 39237 woluminów, w tym: 16743 książek, 327 filmów i dokumentów  elektronicznych, 22249 podręczników.

Biblioteka udostępnia wiele tytułów czasopism dziecięcych i przyrodniczych, które systematycznie otrzymuje w darze od Biblioteki UMCS.

STRUKTURA ZBIORÓW

1. LEKTURY (ułożone według klas)

2. LITERATURA PIĘKNA

B – baśnie
Bw – bajeczki, wierszyki

Leg – legendy
Op – opowiadania

K – komiksy
Prz – powieści i opowiadania przyrodnicze
P – powieści i opowiadania przygodowe
F – powieści i opowiadania fantastyczne
Ob – powieści obyczajowe

91 – powieści geograficzne

H – powieści historyczne
Pd – poezja, dramat
W – II wojna światowa

Lub – lubliniana

82-3  – powieści, opowiadania, nowele

3. LITERATURA POPULARNONAUKOWA
ułożona jest według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej.

4. KSIĘGOZBIÓR DLA NAUCZYCIELI
(obejmuje literaturę pedagogiczną, psychologiczną, metodykę nauczania, podręczniki i ćwiczenia).

5. KSIĘGOZBIÓR PODRĘCZNY
(encyklopedie, słowniki, leksykony, atlasy, albumy).

7. ZBIORY AUDIOWIZUALNE (płyty CD i DVD, kasety video, programy).

Staramy się przez cały czas systematycznie wzbogacać zbiory biblioteki o nowe pozycje książkowe.