MARZEC

Podczas VI  FESTIWALU  PRZEDSZKOLA  PROMUJĄCEGO  ZDROWIE organizowaliśmy sytuacje edukacyjne w ramachBEZPIECZEŃSTWA. Organizacja ta odbyła się we współpracy z Przedszkolem nr 15 i 25 oraz studentami medycyny w ramach „Kącika Pluszowego Misia” a także uczniami szkoły średniej ,którzy prowadzili zajęcia z pierwszej pomocy.

Przygotowaliśmy dla dzieci zadania:

„MEMO” – gra dydaktyczna. Utrwalanie wiedzy oraz właściwych zachowań na temat: –  znaków na drodze, niebezpieczeństwa  podczas burzy, bezpiecznego przechowywania lekarstw, znaków ostrzegawczych spotykanych na co dzień.

„SAMAOCHODY UPRZYWILEJOWANE – rzepki XXL”.
Samochody uprzywilejowane na formacie A2,należy uzupełnić poszczególnymi samochodami w odpowiednich kolorach.

„TELEFON DZWONI NA ALRM” – utrwalenie numerów ALARMOWYCH. Plansza w kształcie telefonu, cyfry przymocowane na rzepy. Osoba prowadząca konkurencję – czyta zagadkę, chętne osoby poprawną odpowiedź wybierają i układają na wyświetlaczu telefonu, mówiąc jednocześnie do jakich służb się dodzwonili.

Ponadto Pani Agnieszka przygotowała gazetkę pt. „CYBERPRZEMOC dotyczy również PRZEDSZKOLAKÓW”, która stanowiła tło naszej edukacyjnej scenerii.

W ramach kącika przybyłych przedszkolaków witała Pani Ewa – w roli i stroju Policjanta oraz Pani Sylwia w stroju  Lekarza.

1. “Dzień logopedy” – poznajemy szkolny gabinet logopedyczny. Dowiadujemy się, na czym polega praca logopedy.  Grupy na zerówkach. (5.03) Spotkanie z Logopedą w naszej Szkole. Profilaktyka.
  2. „Wspólne śniadanko daje moc i integruje grupę” – prawidłowe żywienie, nauka dbałości o czystość, promowanie zdrowego stylu życia. Podczas przygotowania wspólnego posiłku dzieci uczą się kulturalnej komunikacji, proszenia i dziękowania za pomoc. Gwiazdeczki (7.03)
  3. “Moc dobrej energii płynie z uśmiechu i serdeczności” – dzieci w związku z Dniem Kobiet między wszystkimi grupami składały sobie serdeczne życzenia (08.03) Grupy starsze
  4. Logorytminka i relaksacja sposób na wyciszenie i popraw zachowania w określonych sytuacjach. Kontynuacja współpracy ze studentami Naukowego Koła Logopedów i Audiologów UMCS. -Zajęcia edukacyjne ze studentami wydziału logopedii. Kształtowanie prawidłowej mowy i wymowy. Usprawnianie aparatu artykulacyjnego, techniki relaksacji. (wszystkie grupy) od. 11.03 – 14.03
  5. Studencie Koło Naukowe Logopedów i Audiologów Lublin UMCS – Konsultacje Logopedyczne dla Rodziców. Kontynuowanie współpracy.  W ramach Przedszkola Promującego Zdrowie Rodzicie w godzinach 13.00 – 17.00 wzięli udział w bezpłatnych konsultacjach logopedycznych – wady wymowy u dzieci. 13.03.
  6. „Żyj Zdrowo i kolorowo” – udział Wychowawców z grupy Gwiazdeczek oraz dzieci z grupy Szafirki a także kulinarnej drużyny z grupy Stokrotek w Festiwalu Przedszkoli Promujących Zdrowie w Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego.  Zorganizowanie sytuacji edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa.  03″ Podchody z Emocją” – gra terenowa integrująca grupy przedszkole. Zadania do wykonania poruszały wartości miłej i pozytywnej atmosfery i właściwej życzliwej komunikacji. W zabawie wzięły udział 6 grup starszych -zerówkowych.  21.03  W ten sposób świętowaliśmy, Pierwszy Dzień Wiosny.
  7. „Gdzie mieszkają emocje” – przedszkolna sonda w ramach autorskiego projektu. Maj
  8. Wojewódzki Konkurs plastyczny na pluszaka do Przedszkolnego Kącika Relaksu pt. „Milutek na Radość i Smutek” – objęty Honorowym Patronatem przez  Wojewodę Lubelskiego dr hab. Przemysława Czarnka od 23.04 – 7 czerwca rozdanie nagród.
  9. „Mama i tata na cały świat”– zacieśnianie więzi Rodzinnych podczas prezentacji przedstawień z okazji ich święta. Wszystkie grupy (maj-czerwiec).
  10. „Dzień Dziecka„ – zabawy i wycieczki organizowane dla Dzieci we współpracy z rodzicami i z jednoczesnym ich uczestnictwem.