CZERWIEC 2018

W czerwcu Przedszkolaki z każdej grupy wzięły udział w zajęciach z cyklu „Młody Naukowiec UMCS” (08.05.2018 r.). podczas spotkania dzieci wykonały z gipsu skamieliny.  We wszystkich grupach dzieci wraz z Paniami ćwiczyły role aby wystąpić przed Cudownymi Rodzicami z okazji ich święta oraz uświetnić zakończenie roku szkolnego. Miało to ogromy wpływa na budowanie poczucia własnej wartości osiągania sukcesu, przed osobami, które są dla dzieci najważniejsze. Dzień Dziecka wszystkie dzieci spędziły bardzo aktynie, wyruszając na wycieczki np. do kina, do Muzeum Wsi Lubelskiej. Dzieci z grupy Świerszczy rozwijały swoje zdolności manualne podczas warsztatów z lepienia w glinie (14.06). Po wypaleniu przepiękne miseczki na drobiazgi były gotowe do pomalowania.

W ramach poznawania zawodów i spotkań z rodzicami do grupy Świerszczy przyszedł  tata  Hani (13.06)  – który jest Sędzią Piłkarskim. Podczas spotkania
z trenerem Przedszkolaki uczestniczyły w rozgrzewce a następnie grały w piłkę nożną z zastosowaniem wcześniej poznanych zasad.

Bardzo ważnym wydarzeniem w życiu społeczności przedszkolnej była prezentacja swoich działań w ramach Szkoły Promującej Zdrowe na Festynie Zespołu Szkół nr 12 (09.06 2018 r.). Podczas Festynu Rodzice wraz z Dziećmi przygotowali stoisko na którym znalazło się wiele zdrowych przekąsek i dań.
W naszym Przedszkolnym kąciku – przybyli do nas goście, aktywnie spędzali czas. Mogli się bawić np. wydoić krowę, ułożyć wielkie puzzle, zadzwonić
z budki telefonicznej w stylu angielskim, zagrać w klauna emocji w języku angielskim, poprosić o pomalowanie buzi. Ogromny udział w organizacji mieli również pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni naszego Przedszkola 86. Atmosfera radości, uśmiechu widoczna była na twarzach wszystkich uczestników.  Podczas Festynu na scenie zaprezentowała się spontaniczna grupa teatralna, której pomysłodawczynią jest Pani Anna Rosińska. Jest to zespół nauczycieli wychowania przedszkolnego, który przygotował dla dzieci, rodziców oraz wszystkich obecnych na festynie przecudowne widowisko teatralne
pt. „Wróżka dobra rada”. Pani Ania w scenariuszu zawarła wszystkie ważne aspekty aby być zdrowym, między innymi: odżywianie, higiena, zdrowie psychiczne, relacje. Podczas tego przedsięwzięcia rodzice nawiązali współprace, uczestniczyli aktynie w organizacji i zabawach.

W czerwcu w grupie Motyków (05.06) odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców pt. „Świętujemy Dzień Rodziny”. Celem tego spotkania było wspólne spędzenie czasu, udział w zajęciach metoda edukacji przez ruch Doroty Dziamskiej.

W czerwcu (07.06) wszystkie grupy przedszkolne zakończyły swoje karty do książki kucharskiej, która jest wspólną praca opartą na wcześniejszych doświadczeniach w postaci warsztatów kulinarnych. Na zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu za sprawa Przedszkolnego koordynatora Przedszkola Promującego zdrowie odbył się Dzień Bezpieczeństwa. Przez cały dzień placówce obecni byli Ratownicy Medyczni, którzy szkolili dzieci z zakresu podstaw udzielania pierwszej pomocy. Dzieci podejmowały próby reanimacji z użyciem monitora, wykonywali uciski, wzywanie pomocy.
Po zajęciach praktycznych uczestnicy warsztatów oglądali Ambulans oraz jego wyposażenie. Kolejnym ekspertem, który bezpośrednio wiąże się
z bezpieczeństwem to obecność w naszym przedszkolu Funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej, zabrali na spotkanie z dziećmi Psa tropiącego w czynnej służbie. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się jakie są zadania Żołnierza z Żandarmerii oraz jak wygląda praca i przygotowanie psa tropiącego do tego aby wykrywał niebezpieczeństwo. Rok szkolny 2017/2018 upłyną nam pod znakiem emocji i bezpieczeństwa.