ZASADY REZERWACJI I WYPOŻYCZENIA KSIĄŻEK PRZEZ INTERNET

1. W celu rezerwacji i wypożyczenia wybranych książek należy

zalogować się do katalogu MOL NET +

2. Szczegółowa instrukcja logowania na konto biblioteki szkolnej. INSTRUKCJA

3. Po zalogowaniu się na swoje konto, można przeglądać katalog (tytułowy, autorów, przedmiotowy) i dokonywać rezerwacji wybranych tytułów – każdy uczeń zgodnie z regulaminem biblioteki może wypożyczyć 3 książki.

4. Aby dokonać rezerwacji wystarczy obok wyszukanego zasobu kliknąć na przycisk „Rezerwuj”.

Informacje o rezerwacjach czytelnika znajdują się na jego koncie, w dolnej części okna. Każde konto czytelnika posiada dwa widoki dla rezerwacji. Widok „Aktualne rezerwacje” zawiera listę pozycji zarezerwowanych przez czytelnika w danym momencie. „Archiwum rezerwacji” to rezerwacje historyczne.

5. Następnie Czytelnik otrzyma od systemu automatyczny e-mail z potwierdzeniem rezerwacji lub anulowaniem rezerwacji, w przypadku, jeśli książka nie jest dostępna.

Kiedy wszystkie egzemplarze danego tytułu są wypożyczone, zarezerwowane lub niewidoczne w OPAC, Czytelnicy mogą ustawiać się w kolejce do konkretnego tytułu. Służy do tego przycisk „Ustaw się w kolejce” widoczny po wejściu na listę egzemplarzy w katalogu online (OPAC)

6. Po otrzymaniu powiadomienia Uczeń lub osoba przez niego wskazana np. Rodzic następnego dnia powinien zgłosić się po odbiór przygotowanych dla niego książek.

7. Przygotowane książki (wraz z adnotacją: imię, nazwisko ucznia oraz klasą ) będą czekały w PUNKCIE ODBIORU (portiernia szkoły) w godz. 10:00 – 17:00. Dotyczy okresu nauki zdalnej.

8. Książki zwracamy do pudełka  z napisem KWARANTANNA w punkcie zwrotu – portiernia szkoły.

9. W razie pytań proszę pisać przez pocztę biblioteka > kinga.banicka@zs12.lublin.eu

lub przez kontakt telefoniczny na numer szkoły 81 466-46-10

wybierając numer wewnętrzny biblioteki 712.

Instrukcja