Jesienne inspiracje

W naszej świetlicy pomimo różnych trudności dużo się dzieje.  Dzieci z sali 62 poczuły jesienną atmosferę. Coraz krótsze dni, spadające liście, mżawka za oknem… nie brzmi  zachęcająco. Ale jesień to dobroczynne bogactwo natury, dary  jesieni stały się inspiracją do ciekawych zabaw twórczych. Wykorzystaliśmy różne materiały oraz metody plastyczne,  dzięki którym powstały piękne prace w czasie zajęć plastycznych.

Jesień to czas zbiorów niezwykle cennych roślin dyniowatych ze względu na swoje właściwości odżywcze! W sali zrobiło się kolorowo od wykonanych z papieru różnej wielkości dyń. Tworząc dynie-królowe jesieni, dzieci doskonaliły motorykę małą i rozwijały koordynację wzrokowo-ruchową.

Jesień to również kolorowe liście. Wydrapywanka  o tematyce jesiennej sprawiła dzieciom dużo radości. Mogły wykazać się niesamowitą kreatywnością i wyobraźnią oraz poczuciem estetyki. Liście klonu, dębu, lipy, leszczyny ozdobiły naszą salę świetlicową.

Miesiąc listopad to też czas refleksji. Wspominamy naszych bliskich, którzy odeszli. Przypominamy oraz utrwalamy wiedzę na temat naszych polskich tradycji, pielęgnujemy zwyczaje. Z tej okazji powstały kolorowe lampiony, które malowaliśmy farbami i ozdabialiśmy według własnego pomysłu. Było też malowanie widelcem, do namalowania jeża metodą stempli użyliśmy tylko czarnej farby. Było przy tym mnóstwo zabawy i radości!

Zapraszamy do galerii świetlicowej!