KAPLICZKI MARYJNE

Miesiąc maj był w szczególny sposób poświęcony Maryi – Matce Boga i naszej Matce. W Polsce żywa jest tradycja gromadzenia się wieczorami w kościołach, przy kapliczkach i figurach przydrożnych, by modlić się do Boga za wstawiennictwem Matki Najświętszej, odśpiewując Litanię Loretańską. Ten rok był inny niż zwykle z powodu pandemii, dlatego w  warunkach domowych odkrywaliśmy piękno nabożeństw majowych.

Zapraszam do obejrzenia kapliczek  wykonanych przez uczniów z klas 1a, 1c, 1e oraz   klas 3b, 3d, 3f. Warto zwrócić uwagę na ich różnorodność. Każda z nich jest inna, każda piękna. Gratuluję dzieciom pomysłowości oraz talentu plastycznego, zaś rodzicom dziękuję za ich współpracę i przesłane zdjęcia.

s. Iwona Kwietniewska