ŚWIĘTUJEMY 100. ROCZNICĘ URODZIN JANA PAWŁA II

18 maja 1920 r. urodził się Karol Wojtyła-Polak, który został papieżem. Dziś wspominamy to wydarzenie, dziękując za świadectwo i owoce Jego świętego życia oraz papieską  posługę. Ze względu na obecną sytuację pandemiczną ,nie możemy tego wydarzenia  świętować  podczas  uroczystości w szkole. Chcemy jednak  złożyć hołd Wielkiemu Papieżowi- Świętemu Janowi Pawłowi II i podzielić się  naszą  duchową radością  i przypomnieć  wartość  Jego  świętego życia. Z  tej okazji  uczniowie  Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie nagrali  film. Zawiera on  refleksje, wspomnienia, wiersze, pieśni, anegdoty papieskie, muzyczne interpretacje  a także utwory poetyckie, których autorami są uczniowie naszej szkoły.

W dniu 100.rocznicy  urodzin  wspominamy  Ojca  Świętego  i wierzymy, że Jego  nauka  będzie  nas przemieniać. Pragniemy  pielęgnować i pomnażać   dziedzictwo, które nam pozostawił.  Uczniowie Zespołu szkół nr 12 ofiarują w  darze Kochanemu Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II  swoje  talenty, dobre czyny, twórcze inicjatywy.