PREZENTACJE – „NIE DAJ SIĘ, CZYLI… PRZEDSZKOLAKI DO DZIEŁA!”

Szanowni Państwo! Wszyscy, i ci duzi, i ci mali, przeżywamy na swój sposób sytuację, w której się  znaleźliśmy, a razem z nami cały świat. Są chwile lepsze i gorsze, ale życie nie staje w miejscu – toczy się dalej. Spróbujmy więc „oswoić” lęk i obawy, skupiając się na tym, co dobre, co wyzwala pozytywne emocje oraz utwierdza w przekonaniu, że…„Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie…”

Proponujemy Rodzicom i Przedszkolakom udział w projekcje artystycznym PREZENTACJE – „NIE DAJ SIĘ, CZYLI… PRZEDSZKOLAKI DO DZIEŁA!”, który będzie przebiegał w dwóch formułach:

  1. Dzieci 5,6-letnie: wiersz lub praca plastyczna, w których wyrazicie swojego ducha walki z koronawirusem COVID-19.

Wiersz: tworzymy, recytujemy – nagrywamy film, przesyłamy na Platformę (kanał PRZEDSZKOLE – PREZENTACJE); możemy wysłać również sam tekst.

Praca plastyczna: tworzymy, przesyłamy zdjęcie na Platformę.

  1. Dzieci 3,4-letnie: tworzymy strój ochronny do walki z koronawirusem COVID-19 (według własnego pomysłu, z dostępnych w domu materiałów), dobieramy rekwizyty (przedmioty codziennego użytku); liczy się fantazja i kreatywność. Ubieramy swoją pociechę w stworzony strój, fotografujemy, wysyłamy zdjęcie na Platformę (kanał: PRZEDSZKOLE – PREZENTACJE).

W ten sposób, uruchamiając swoją wyobraźnię i wykorzystując tkwiące w nas zdolności, wspólnie stworzymy BANK PREZENTACJI literackich i plastyczno – technicznych. Z pewnością będzie to nie tylko miło spędzony czas, ale również okazja do pozytywnej refleksji i utwierdzenia się w przekonaniu, że DAMY RADĘ!

Zapraszamy do wspólnej zabawy!           

Koordynatorzy: Anna Rosińska, Sylwia Smyk

Skip to content