W piątek  Nasi reprezentanci klas 6 i 7  wzięli udział w  spotkaniu warsztatowo-szkoleniowym  „Mediacja rówieśnicza w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży”.

W spotkaniu uczestniczyło wielu znamienitych gości m.in.  Rzecznik Praw Dziecka.  Celem  programu koordynowanego przez  Sędzię Eleonorę Porębiak-Tymecką jest przeciwdziałanie agresji, a w szczególności promocja rozwiązywania konfliktów i sporów rówieśniczych bez przemocy oraz podniesienie kultury prawnej w szkołach poprzez propagowanie idei sprawiedliwości naprawczej. Program ten objęty jest porozumieniem Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie z Kuratorem Oświaty w Lublinie.

W ramach niespodzianki wokalnej,  przygotowani przez Panią Katarzynę Wiśniewską uczniowie:  Goch Wiktoria kl. 6b, Romaszewska Nina kl. 5f, Pruszkowski Mateusz kl. 7a, pięknie zaśpiewali na podsumowanie  konferencji. Występ Naszych uczniów spotkał się z dużą aprobatą wszystkich uczestników.

Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie  Naszej młodzieży, zaowocuje postawami koleżeńskimi oraz przekonaniem, że każdy konflikt można rozwiązać poprzez dialog prowadzący do porozumienia.

Anna Tuczyńska- psycholog szkolny

Sylwia Kuźma- Langford – pedagog szkolny