Walentynki z „Promyczkami”

14 lutego to Dzień Świętego Walentego. W tym dniu świat nabiera kolorów i jest postrzegany bardziej pozytywnie. Ludzie patrzą na siebie z większą niż zazwyczaj sympatią, nazywając ten dzień Świętem Zakochanych lub walentynkami. Nie musi to być święto „komercyjne”. Warto dołożyć starań, by ten dzień był okazją do przeżycia go w sposób duchowy.

Pięknie mówił o miłości święty Jan Paweł II: „Miłość jest siłą, która nie narzuca się człowiekowi od zewnątrz, lecz rodzi się w jego wnętrzu, w jego sercu, jako jego najbardziej wewnętrzna własność”, a także „Miłość jest tym, co stanowi o doskonałości moralnej człowieka, jego podobieństwie do Boga”.

W Zespole Szkół nr 12 tego właśnie dnia w klasie II g pojawili się Goście z grupy „Promyczki” z Przedszkola Parafialnego im. bł. Honorata Koźmińskiego. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych i wykonały pięknie zdobione walentynkowe kartki, które po powrocie do domu ofiarują swoim bliskim.

Dzień tak wyjątkowy zakończyły wspólne zabawy i tańce integracyjne.

Marzanna Lebedziuk

Monika Salamon