XVI Regionalny Konkurs Informatyczny „Dzień Bezpiecznego Komputera”

7 lutego 2020 r. Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie, przy współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie zorganizował regionalny etap XVI  Konkursu Informatycznego „Dzień Bezpiecznego Komputera” odbywający się  w ramach obchodów Światowego Dnia Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day). 156 laureatów z 56 szkół Lublina i województwa lubelskiego rywalizowało, a  wśród nich uczniowie naszej szkoły: Tomasz Kot kl. 7a, Bartosz Nieradka kl. 7c i Miłosz Zawadzki kl. 8a . Wyróżnienie w konkursie otrzymał Miłosz Zawadzki kl. 8a, któremu serdecznie gratulujemy sukcesu i posiadanej wiedzy informatycznej. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem: Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Lublin, Polskiego Towarzystwa Informatycznego Oddział Lubelski i Microsoft Polska. Konkurs  promuje bezpieczne korzystanie z sieci, środków multimedialnych, wskazuje na zagrożenia, przedstawia prawne aspekty działań użytkowników, inspiruje prezentując ciekawe zastosowania TIK.

Uczestnicy konkursu wysłuchali dwóch wykładów tematycznych: „Bezpieczeństwo
w sieci” – p. Sylwia Kuc, Zastępca Naczelnika Oddziału Szkolno-Profilaktycznego Straży Miejskiej w Lublinie i „Certyfikacja Umiejętności Informatycznych PTI” – p. Wojciech Kulik, Regionalny Koordynator ECDL.

Informację przygotowała: Elżbieta Mazur nauczyciel informatyki.