PIERNIKOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE – PODSUMOWANIE

Dnia 30 stycznia 2020 r. w Zespole Szkół Nr 12 odbyły się piernikowe warsztaty artystyczne.

Przedsięwzięcie to było wyjątkowym i smacznym pomysłem na integrację grupy, ćwiczenie zręczności manualnej dzieci i zdobycie nowych, ciekawych wiadomości.

W trakcie warsztatów Dzieci poznały historię piernika i wykonały piernikowe upominki dla Babci i Dziadka przy pomocy ciekawych i smakowitych dekoracji.

Słodkie „pierniczenie” trwało około półtorej godziny.

Przed warsztatami odbyła się prelekcja, która poświęcona była takim tematom, jak, m.in.: jak powstał i skąd pochodzi piernik, co oznacza „pierny” piernik oraz dlaczego piernik w dawnych czasach był sprzedawany w aptekach. W zajęciach wzięły udział klasy: IC, 2A oraz 2F.

Warsztaty artystyczne prowadzone były przez doświadczonych cukierników, którzy mają własne, biologiczne hodowle roślinne, z których pozyskują barwnik do lukrowania ozdób.

Koordynator

Anna Stelmaszek