Kim jest menedżer?

Uczniowie klasy II g w trakcie wycieczki tematycznej mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na  temat świata zawodów i lokalnego rynku pracy.  Każde dziecko w trakcie edukacji szkolnej poznaje zawody wykonywane przez osoby w swoim bliższym i dalszym otoczeniu. Dzięki uprzejmości państwa J i S. Kwass, rodziców Maksymiliana, dzieci mogły odwiedzić w restaurację przy ulicy Puławskiej w Lublinie. Tam poznały specyfikę pracy na stanowisku menedżera, który zarządza działaniami całego zespołu pracowników sektora gastronomicznego. Właściciel lokalu długo i cierpliwie tłumaczył dzieciom, na czym polegają jego obowiązki. Opowiadał zabawne historie ze swojej pracy i udzielał odpowiedzi na pytania najmłodszych. Podkreślał, że aby efektywnie zarządzać podobną placówką, trzeba mieć określone zdolności. Rozmawiał na temat aktualnych zainteresowań drugoklasistów. Dzieci przebrane w przepiękne stroje mogły odgrywać role bajkowych i rzeczywistych postaci a potem spożywając posiłek, prezentować umiejętność przestrzegania zasad kulturalnego zachowania się przy stole. Na zakończenie wizyty każdy uczeń otrzymał atrakcyjną książkę Cressidy Cowell, autorki  powieści „Jak wytresować smoka” do samodzielnego przeczytania w domu.

Marzanna Lebedziuk