Radość niesiona innym, czyli jasełka w DPS „Betania” i „Benjaminie”

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, na który wszyscy czekamy: Wigilia w rodzinnym gronie, łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń oraz śpiewanie kolęd. To okres, który stwarza okazję do wspólnych spotkań.

 Dnia 3 stycznia 2020 r. uczniowie klas 3b, 3c, 3d oraz 3f odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Betania” w Lublinie, aby zaprezentować „Jasełka ze św. Franciszkiem”. Tam spotkali się z pensjonariuszami, by dzielić się radością z narodzenia Bożego Dzieciątka. Wspólnie kolędowali i dzielili się opłatkiem. Odwiedzili również osoby leżące, które nie mogły zejść na wspólny śpiew kolęd. Jasełka, jak również kolędowanie, sprawiły wszystkim radość i wzruszenie. Mali aktorzy chcieli, by te osoby nie czuły się samotne – szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

5 stycznia 2020 r dzieci wystąpiły z jasełkami dla parafian w Kościele św. Stanisława BM w Lublinie, a 7 stycznia 2020 r. dla niepełnosprawnej młodzieży w Ośrodku Wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnością “Benjamin”.

Każdemu występowi towarzyszyła niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera – pełna ciepła, życzliwości i miłości. Nasi uczniowie nagradzani byli wielkimi brawami.

Pomysł na kolędowanie zrodził się, by uświadomić uczniom, iż święta to nie tylko prezenty pod choinką, kolorowe światła, smaczne jedzenie, ale przede wszystkim pamięć o tych, którzy są już u kresu drogi życia lub zmagają się z różnymi problemami zdrowotnymi. Dobry uczynek to dar dla drugiego człowieka, który również nas wzbogaca.

s. Iwona, p. Beata M.. p. Elżbieta P.,

p. Katarzyna W. p. Agnieszka P.

Skip to content