Radość niesiona innym, czyli jasełka w DPS „Betania” i „Benjaminie”

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, na który wszyscy czekamy: Wigilia w rodzinnym gronie, łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń oraz śpiewanie kolęd. To okres, który stwarza okazję do wspólnych spotkań.

Dnia 3 stycznia 2020 r. uczniowie klas 3b, 3c, 3d oraz 3f odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Betania” w Lublinie, aby zaprezentować „Jasełka ze św. Franciszkiem”. Tam spotkali się z pensjonariuszami, by dzielić się radością z narodzenia Bożego Dzieciątka. Wspólnie kolędowali i dzielili się opłatkiem. Odwiedzili również osoby leżące, które nie mogły zejść na wspólny śpiew kolęd. Jasełka, jak również kolędowanie, sprawiły wszystkim radość i wzruszenie. Mali aktorzy chcieli, by te osoby nie czuły się samotne – szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

5 stycznia 2020 r dzieci wystąpiły z jasełkami dla parafian w Kościele św. Stanisława BM w Lublinie, a 7 stycznia 2020 r. dla niepełnosprawnej młodzieży w Ośrodku Wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnością “Benjamin”.

Każdemu występowi towarzyszyła niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera – pełna ciepła, życzliwości i miłości. Nasi uczniowie nagradzani byli wielkimi brawami.

Pomysł na kolędowanie zrodził się, by uświadomić uczniom, iż święta to nie tylko prezenty pod choinką, kolorowe światła, smaczne jedzenie, ale przede wszystkim pamięć o tych, którzy są już u kresu drogi życia lub zmagają się z różnymi problemami zdrowotnymi. Dobry uczynek to dar dla drugiego człowieka, który również nas wzbogaca.

s. Iwona, p. Beata M.. p. Elżbieta P.,

p. Katarzyna W. p. Agnieszka P.