Kochani! Nareszcie! Udało się!

Ogrom pracy zawsze przynosi efekty.

Nasza szkoła została jednym z partnerów programu Erasmus Plus. Wspólnie ze szkołami w Trapanii – Włochy, Petrosani – Rumunia, La Pola De Gordon – Hiszpania, Antalya – Turcja przez dwa lata będziemy pracować nad zagadnieniem „Healthy livinig”.

Za nami pierwsze spotkanie nauczycieli angażujących się w projekt, które odbyło się we Włoszech.

Tygodniowa mobilność rozpoczęła się uroczystością przygotowaną przez uczniów oraz Panią Dyrektor szkoły Instituto Comprensivo „Eugenio Pertini”, Marię Laurę Lombardo.

Kolejne aktywności, w których uczestniczyliśmy, to między innymi konferencja z udziałem lokalnej telewizji TGSUD oraz przedstawicieli środowiska naukowego Sycylii, zajęcia rekreacyjne w Calatafimi-Segesta, zwiedzanie największego miasta Sycylii – Palermo oraz miasta Erice, warsztaty związane ze sztuką, teatrem i muzyką.

Na długo zapadną nam w pamięci gościnność, kultura, tradycje i optymizm Sycylijczyków, którzy nie lubią być nazywani Włochami.

Poniżej prezentujemy niewielką cząstkę tego, czego mieliśmy okazję doświadczyć.

Zostaniesz uczestnikiem kolejnej międzynarodowej przygody?

Pierwszy wyjazd już w marcu.

Śledź stronę szkoły, aby uzyskać więcej informacji.