JASEŁKA ZE ŚW. FRANCISZKIEM

Okres świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas. Rodziny gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. W szkole także jest  wyjątkowo! Dzieci w salach ubierają choinki oraz organizują klasowe wigilie. W całym budynku słychać śpiew kolęd. Uczniowie klas 3b, 3c, 3d oraz 3f,  chcąc w ten sposób podkreślić wyjątkowy charakter Bożego Narodzenia, wystawili przedstawienie pt. „Jasełka ze św. Franciszkiem”. Mali aktorzy zaprezentowali  je we współczesnej wersji.

Akcja jasełek rozgrywa się w naszej szkole, do której przybywa św. Franciszek, aby pomóc dzieciom przygotować miejsce na narodziny Bożej Dzieciny. Maryja  i Józef wraz z Dzieciątkiem odwiedzają naszą szkołę, szukając schronienia, bo nikt im go nie udzielił. Spektakl został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Nad całością czuwały wychowawczynie klas oraz s. Iwona. Przedstawienia dopełniały przepięknie zaśpiewane kolędy, tańce aniołów i żywiołów oraz kolorowe światła.

Po występie głos zabrał dyrektor szkoły p. Lucjan Miciuk, który podziękował uczniom za występ oraz złożył wszystkim świąteczne życzenia. Następnie zostały wręczone nagrody i dyplomy dla laureatów Szkolnego Konkursu ,,Moje Boże Narodzenie”. W tym świątecznym  nastroju pozostaniemy aż do Nowego Roku.

s. Iwona Kwietniewska, p. Beata Mącik, p. Elżbieta Piekarniak, p. Kartarzyna Wiśniewska, p. Agnieszka Powroźnik

 

Skip to content