CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM- spotkanie z aktorem teatru H. Ch. Andersena

W dniu 19 grudnia 2019 r. podczas kolejnego spotkania w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” gościem świetlicy szkolnej był P. Kacper Kubiec- aktor Teatru H.CH. Andersena. Spotkanie rozpoczęło się od przygód małego renifera, który uratował święta. Nasz gość bowiem przeczytał dzieciom opowiadanie C. Renaud pt. ,,Ważna misja Rudolfa”. W świetlicy poczuliśmy zimową atmosferę oraz magię nadchodzących świąt.

Teatr im. H. Ch. Andersena jest miejscem, w którym teatr lalki animowanej przez aktora współistnieje z teatrem żywego planu. W tym niesamowitym miejscu pracuje P. Kacper, który zgodził się  pokazać dzieciom swój teatralny świat. Świetliki mogły zobaczyć lalki teatralne, w tym niezwykłego żółwia, syrenę i królewskiego konia. Nasz gość opowiedział historię tych lalek oraz wyjaśnił mechanizm działania lalki. Kolejnym ciekawym punktem spotkania były próby wcielenia się w rolę apodyktycznego króla i złego wilka. Dzieci poznały też sympatyczną, uśmiechniętą pacynkę. Mogły się z nią przywitać i obejrzeć. Pod koniec spotkania chętni uczniowie wzięli udział w krótkiej inscenizacji z wykorzystaniem lalek i masek teatralnych. Dzięki spotkaniu z naszym gościem dzieci wyruszyły w podróż do świata baśni i bajek oraz poczuły magię teatru.
W podziękowaniu za miłe i  wyjątkowe spotkanie Świetliki wręczyły P. Kacprowi własnoręcznie wykonaną bombkę.

Koordynator:

Anna Lis