CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM- spotkanie z P.Lilią Cyrankiewicz

W dniu 28 listopada 2019 r. w  świetlicy szkolnej gościem ogólnopolskiej kampanii społecznej ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” była p. Lilia Cyrankiewicz, która jest doświadczonym, wieloletnim pracownikiem Polskiego Banku Narodowgo PKO BP i od kilku lat współpracuje z naszą szkołą.
Nasz gość przeczytał  dzieciom jedną z najbardziej znanych i wzruszających baśni H.CH. Andersena pt. ,,Dziewczynka z zapałkami”, która przeniosła dzieci w czas świąt, pachnącej choinki, pieczonej gęsi. W świetlicy poczuliśmy już przedświąteczny nastrój.
P. Lilia w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom czym zajmuje się na co dzień, co to jest bank, co to jest kredyt oraz karta kredytowa, a także kto może być właścicielem takiej karty. Dzieci dowiedziały się, że pieniądze polskie produkuje się w Mennicy Polskiej, która znajduje się w Warszawie. Mennica Polska produkuje również inwestycyjne sztabki złota.
Ważnym punktem spotkania były pytania dzieci, na które P. Lilia z chęcią odpowiadała. Uczniowie otrzymali od naszego gościa drobne upominki.
Na zakończenie spotkania wychowawcy świetlicy podziękowali za miłe spotkanie, zaś dzieci wręczyły P. Lilii własnoręcznie wykonane laurki.

Koordynator:

Anna Lis