Dzień Postaci z Bajek

8.11.2019 Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek dzieci z grupy Żuczki wzięły udział w zajęciu prowadzonym przez Panią Agnieszkę, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych postaciach bajkowych. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek znanych i mniej popularnych. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz na podstawie przeczytanego fragmentu bajki. Były też zgadywanki muzyczne oraz zabawy ruchowe a także prezentacja dziecięcych przebrań bajkowych. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i bardzo dobrze radziły sobie z tymi zadaniami. Na koniec, miały okazję wybrać sobie ilustrację z ulubioną bajką i pokolorować ją. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.