SŁAWIN ŚWIĘTUJE UNIĘ LUBELSKĄ

Podziękowania

W dniu 6 października 2019 r. w murach naszej szkoły miało miejsce doniosłe wydarzenie. Był to uroczysty Koncert Sławin świętuje Unię Lubelską w 450. rocznicę jej podpisania” w wykonaniu Pana Piotra Selima, Chórów Projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska oraz zaproszonych Gości. Koncert odbył się z inicjatywy Pani Jadwigi Mach – Przewodniczącej Komisji d/s Oświaty i Wychowania w Radzie Miasta Lublin, Radnej Rady Miasta Lublin, zaś honorowy patronat nad nim objął Pan dr Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublina. Koncert miał wyjątkową oprawę – niezwykła muzyka połączona ze słowem poetyckim wprowadziła uczestników w magiczny nastrój, dostarczając wielu przeżyć i okazji do zadumy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Artystom oraz Chórom wraz z Dyrygentami za możliwość wzięcia udziału w tej niezwykłej duchowej uczcie oraz doświadczenia wielu niezapomnianych emocji i wzruszeń. Podziękowania kierujemy w stronę Pana Piotra Selima (fortepian, śpiew, kompozycje), Państwa – Magdaleny Celińskiej, Kai Mianowanej oraz Łukasza Jemioła (śpiew), Jacka Króla (recytacje), Tomasza Piątka (saksofony), Hanny Lewandowskiej (słowa) oraz zespołu muzycznego „Ladies Quartet”.

   Słowa uznania i wdzięczności kierujemy także pod adresem naszych lubelskich Chórów, które swoim znakomitym występem uświetniły tę wyjątkową uroczystość – Chóru Lorien (I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie), Chóru Ergo Cantemus! (II LO im. Hetmana J.Zamoyskiego w Lublinie), Chóru Kantylena (III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie), Chóru Copernicus (IX LO im. Mikołaja Kopernika w Lublinie) oraz gościnnie Chóru Dziecięcego OSM I i II st.im.K.Lipińskiego w Lublinie. Chórami dyrygowała Pani Profesor Małgorzata Nowak. Koncert znakomicie poprowadzili Nauczyciele naszej szkoły – Pani Anna Rosińska oraz Pan Kamil Szpyt, na ręce których także składamy podziękowania.

Szczególne podziękowania kierujemy także pod adresem tych, bez których Koncert nie mógłby się odbyć, czyli Pana Prezydenta dr. Krzysztofa Żuka, który patronował temu przedsięwzięciu oraz Pani Jadwigi Mach – Przewodniczącej Komisji d/s Oświaty i Wychowania w Radzie Miasta Lublin, Radnej Rady Miasta Lublin, Inicjatorki i Głównej Organizatorki wydarzenia. Dziękujemy także wszystkim Szanownym Gościom oraz mieszkańcom Lublina – w szczególności z dzielnicy Sławin, którzy swoją obecnością zaszczycili naszą szkołę w tym dniu.

Dyrekcja oraz Społeczność ZS nr 12 w Lublinie

Skip to content