Informacja dla rodziców dzieci, rozpoczynających edukację przedszkolną w roku szkolnym 2019/2020.

Rady na dobry początek:

1. Pozytywne nastawienie.

Starajcie się mówić dziecku o przedszkolu jak o fantastycznej przygodzie, gdzie spotka przyjaciół i miłe panie.

1. Przyzwyczajanie do rozstania.

Zostawiajcie dziecko pod opieką innych osób dorosłych. Dziecko powinno oswoić się z myślą, że nie zawsze jest przy nim mama.

1. Czytanie książek o przedszkolu.

Świat książek pomoże Wam oswoić dziecko z przedszkolem, nowym rytmem dnia, wyzwaniami. Dziecko zobaczy jak bawią się rówieśnicy. Poznając ich troski i radości łatwiej zrozumie swoje uczucia.

1. Krótkie pożegnanie.

Nie przedłużajcie chwili pożegnania! Okażcie spokój. Dziecko doskonale wyczuwa Wasze zdenerwowanie i łatwo może się mu ono udzielić. Dobrym pomysłem jest odprowadzanie dziecka przez tatę. Maluch łatwiej zniesie rozstanie z tatą niż z mamą.

1. Czas dla dziecka.

W rozmowie z dzieckiem o odebraniu z przedszkola, prosimy aby posługiwać się określeniami czasu obowiązującymi w przedszkolu: mama/tata przyjdzie po drugim śniadaniu, po obiedzie, po podwieczorku. Po powrocie z przedszkola wygospodarujcie czas tylko dla swojego dziecka. Niech poczuje się bezpieczne    i kochane.

Opracowanie na podstawie artykułu H. Piwowarskiej- Krukowskiej pt. ,,Adaptacja dzieci w przedszkolu”; ,,Wychowanie w przedszkolu” nr 5/2007.

Wyprawka przedszkolaka:

Dziecko przyprowadzone pierwszego dnia do przedszkola powinno być wyposażone w:

obuwie miękkie na zmianę, na gumowym, jasnym spodzie, niezawiązywane,

– chusteczki higieniczne w kartonowym pudełku,

– zapasową bieliznę dla dzieci (rajstopy lub getry, spodnie, skarpety, majteczki, koszulka itp). Prosimy o pozostawienie zapasowych ubrań w podpisanym worku na półce dziecka w szatni.

-podpisaną piżamkę  oraz  pościel (kocyk lub kołderka w poszewce, prześcieradło z gumką, poduszeczka w poszewce – dzieci leżakujące),

-ukochaną przytulankę,

Prosimy o podpisanie wyżej wymienionych przedmiotów.

Wymiar łóżeczka 135cmx60cm.