VII PIELGRZYMKA ŚLADAMI JANA PAWŁA II

W dniach 3-5 czerwca grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką katechetów: s. Iwony Kwietniewskiej, ks. Daniela Chomontowskiego oraz innych opiekunów, udała się na VII Pielgrzymkę śladami Jana Pawła II. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kraków: Centrum Jan Pawła II, miejsca związane z życiem s. Faustyny – posłanniczki Bożego Miłosierdzia, Rynek Główny oraz Wawel.

Główną  atrakcję stanowiła wędrówka na Babia Górę (1725 m) przez Sokolicę.  Szlak rozpoczęliśmy z Przełęczy Krowiarki. Pokonując niełatwe podejście na Sokolicę, pomimo trudu i upału, doszliśmy do wyznaczonego celu. Babia Góra to doskonały punkt widokowy, z którego podziwialiśmy rozległą panoramę roztaczającą się we wszystkich kierunkach.

Ostatnim punktem pielgrzymki był największy w Polsce park rozrywki Energylandia, który dostarczył nam wielu wrażeń. Wszyscy korzystaliśmy z atrakcji na miarę naszych możliwości. Znalazła się wśród nas odważna grupa, która  pokusiła się na sferę ekstremalną. Jednak największą popularnością cieszył się Spill Water Anaconda. Strome wodospady rozpędzały wagoniki, aby z dużym impetem uderzyć w taflę wody i wywołać spektakularną falę. Z tej przejażdżki nikt z nas nie wyszedł na sucho!

s. Iwona Kwietniewska

Skip to content