W dniu 14.06.2019 r. uczniowie klas 1a i 1e naszej szkoły wybrali się na wycieczkę autokarową do Kraczewic nieopodal Poniatowej. Odwiedziliśmy piekarnię państwa Zubrzyckich. Nie była to jednak zwykła wizyta, a warsztaty rzemieślnicze. Każdy uczeń wcielił się w rolę piekarza – od stroju począwszy. Poznaliśmy historię piekarni, zasady jej funkcjonowania. Następnie wszyscy uczyliśmy się wyrabiać ciasto i formować różne smakołyki: rogale, precle, zajączki, ptaszki, serduszka, jeże, jak  również bułki według własnego pomysłu.

Gdy bułki piekły się  w piecu, właściciel piekarni – Pan Tadeusz -ciekawie opowiadał o historii piekarnictwa w Polsce. Dzieci dowiedziały się między innymi, dlaczego bułeczka śniadaniowa nazywa się kajzerką czy o historii rogala i jego związku z królem Polski Janem III Sobieskim.

Na koniec wizyty dzieciom zostały wręczone piernikowe medale. Z naszymi wypiekami wróciliśmy do szkoły.

Dziękujemy za miło spędzony czas, doświadczenie, jakie wynieśliśmy, serdeczne słowa. Każdy powinien uczestniczyć w takich warsztatach, by docenić trud pracy piekarzy.