„Rowerowa Wiosna”

Kampania „Rowerowa Wiosna” 2019 – zaproszenie do udziału

 W dniach 20-31 maja w naszej Szkole odbędzie się kampania edukacyjna „Rowerowa Wiosna”, która promuje zdrowy tryb życia wśród uczniów szkół podstawowych, których zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej, zwłaszcza na rowerze.

Zasady kampanii są proste. Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły od 20 do 31 maja na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach otrzymuje każdego dnia dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat Rowerowej Wiosny. Gwarantuje to dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a na zakończenie kampanii nagrody rzeczowe dla aktywnych uczniów i uczennic oraz dla klas.

Po zakończeniu kampanii dwie najbardziej rowerowe szkoły (w kategorii szkoła mała i szkoła duża) wygrają parkingi rowerowe, ufundowane przez sponsora – LPEC SA. Dla najlepszych klas przewidziano grupowe wyjścia do obiektów sportowych i instytucji kulturalnych. Najlepsi uczniowie oraz uczennice otrzymają nagrody indywidualne – plecaki sportowe.

 Kto może wziąć udział?

Głównym odbiorcą akcji są szkoły podstawowe i uczniowie/uczennice z klas 4-8, ale także nauczyciele, pracownicy szkoły.

Główne cele:

-Zachęcenie dzieci i młodzieży do jazdy rowerem oraz regularnego dojeżdżania nim do szkoły, w tym jako dawka codziennego ruchu poprawiająca zdrowie i zwiększająca odporność na choroby;

-Nauka bezpiecznych zachowań na drodze poprzez regularne poruszanie się na rowerze i ćwiczenie umiejętności jazdy;

-Kształtowanie postaw ekologicznych, rozumienie roli i znaczenia roweru jako przyjaznego dla otoczenia środka transportu;

Każdy z uczestników „Rowerowej Wiosny” otrzyma:

-informator o zasadach akcji, korzyściach z jazdy rowerem, przygotowaniu do jazdy rowerem,

-dzienniczek dla każdego ucznia i uczennicy, z miejscem na naklejki na każdy dzień,

-małe naklejki do wklejania na plakaty dla szkół i do dzienniczków uczniów,

– film promujący kampanię „Rowerowa Wiosna” (dla szkoły)

16 czerwca (niedziela) – zapraszamy serdecznie na ogłoszenie wyników i uroczyste zakończenie Kampanii. Spotykamy się na Placu Litewskim skąd rowerami pojedziemy nad Zalew Zemborzycki (Słoneczny Wrotków). W trakcie „EkoPikniku” wręczone zostaną główne nagrody dla najbardziej aktywnych szkół.

Wręczenie nagród indywidualnych oraz pozostałych nagród grupowych dla najaktywniejszych klas odbędzie się podczas apeli w szkołach.

Organizatorem akcji jest Towarzystwo dla Natury i Człowieka we współpracy z Urzędem Miasta Lublin w ramach programu „Loverowy Lublin”.

Kampania „Rowerowa Wiosna” odbywa się w ramach wydarzenia „Loverowy Lublin” i jest współfinansowana przez Miasto Lublin.

 

Kontakt:

Koordynatorzy z ramienia szkoły
nauczyciele: Konrad Figiel, Konrad Radecki.

 

Koordynator kampanii Rowerowa Wiosna

Michał Wolny – Porozumienie Rowerowe

tel. 81 743-71-04 lub 8888-44-666

e-mail: michal@ekolublin.pl

www.loverowy.lublin.eu

 

Skip to content