Pierwiosnek

Wisława Szymborska powiedziała mi, że trzeba czytać tak, jakby się głośno myślało.
Wtedy słowo nie traci swojej mocy i sensu.
 (Anna Dymna)

10 maja 2019 r. odbył się finał I Konkursu Recytatorskiego „Pierwiosnek”. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły  rywalizowali o tytuł Mistrza Recytacji. W żywych interpretacjach wierszy polskich poetów uczestnicy konkursu pokazali, że poezję rozumieją i kochają. Recytatorzy w pełni ukazali różnorodność, piękno i dynamikę  budzącej się do życia wiosny.

    Wprowadzeniem do uroczystości była prelekcja dotycząca pochodzenia i znaczenia nazwy konkursu „Pierwiosnek”, którą wygłosił   przewodniczący jury pan Jacek Ogorzałek. Wiosenną atmosferę konkursu uwieńczył koncert kwartetu smyczkowego składającego się z uczennic Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego, w którego wykonaniu usłyszeliśmy sonatę C- dur Georga Philippa Telemanna oraz Despacito – utwór portorykańskiego piosenkarza Luisa Fonsi.

  W konkursie wzięło udział 15 uczniów klas I-III  uczęszczających do świetlicy szkolnej. Nagrody dla laureatów i wyróżnionych oraz dyplomy dla uczestników wręczone zostały przez Pana Dyrektora Lucjana Miciuka oraz Przewodniczącego Komisji Konkursowej Pana Jacka Ogorzałka.

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu!

Koordynatorzy:
 Anna Lis
Izabela Wróbel

Skip to content