Nie stać nas na marnowanie talentów! Konferencja odzieciach zdolnych w Zespole Szkół nr 12 już za nami

W dniu 6 kwietnia 2019 r odbyła się w Zespole Szkół nr 12 w Lublinie III Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Metodyczna. Tegorocznym bohaterem wydarzenia był uczeń zdolny, stąd tytuł Zafascynowani talentami. Skuteczne wspomaganie rozwoju dzieci zdolnych. Konferencję zaszczycili swoją obecnością między innymi: zastępca Prezydenta Miasta Lublin dr Mariusz Banach, Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin Ewa Dumkiewicz-Sprawka, Przewodnicząca Komisji Edukacji w Radzie Miasta Lublin Jadwiga Mach, Inspektor Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin Ewa Banaś.

 W pierwszej części zaprezentowano pięć wykładów poruszających zagadnienia: diagnozy zdolności i uzdolnień, specjalnych potrzeb edukacyjnych uczniów zdolnych, uzdolnień matematycznych oraz portretu nauczycieli dzieci zdolnych. Praktycznym uzupełnieniem wykładów były warsztaty, które
w tym roku przeprowadzone zostały w dwóch godzinnych sesjach. W każdej sesji uczestnicy mogli wybrać jeden z ponad dwudziestu proponowanych tematów. Okazało się, że tematyka zdolności spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem i przyciągnęła ponad czterysta osób.  W trakcie konferencji podziwiać mogliśmy dwie wystawy: pierwszą przygotowaną przez ucznia Zespołu Szkół nr 12 Piotra Mieszkowskiego poświęconą modelarstwu oraz drugą przygotowaną przez nauczycielkę Urszulę Bełczącką-Nadzieję pt. ,,Malarstwo i Rzeźby” Wisienką na torcie sobotniej konferencji okazał się występ grupy teatralnej prowadzonej przez Annę Rosińską – nauczycielkę przedszkola w ZS nr 12. Współczesna wersja Kopciuszka, oprócz dostarczenia sporej dawki śmiechu, przypomniała uczestnikom, że każde dziecko ma swoje mocne strony i zadaniem szkoły jest ich identyfikacja
i wsparcie.

Cykl konferencji Zafascynowani… organizowany od trzech lat przez Zespół Szkół nr 12 to już tradycja lubelskiej oświaty. Wyjątkowa okazja do konstruktywnych spotkań teoretyków i praktyków edukacji, przestrzeń inspiracji, nowych idei i inicjatyw. A wszystkich ich łączy niesłabnąca pasja nauczania. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania pasjonatom edukacji – uczestnikom konferencji, gościom, a także sponsorom, żywiąc nadzieję na kolejne spotkanie już za rok.

Konferencję w znakomity sposób poprowadziły Panie wicedyrektor: Beata Owczarek
i Ewelina Zakrzewska. Na ręce Pani Agnieszki Ciszewskiej Przewodniczącej Rady Rodziców składamy serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za udział w konferencji i wsparcie wydarzenia.

W imieniu Organizatorów
Małgorzata Knopik – sekretarz konferencji

Skip to content