ZIMOWE PÓŁKOLONIE „Realizacja działań profilaktycznych w okresie wypoczynku dzieci i młodzieży”

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

Ferie zimowe 2019 to nie tylko dwa tygodnie wolnego, ale przede wszystkim możliwości, które otworzyły się przed dziećmi, nawet jeśli wolne spędziły w mieście.

W Zespole Szkół nr 12 w Lublinie, pod kierownictwem Pani mgr inż. Kingi Teterycz – Iwanickiej, odbyły się magiczne, pełne atrakcji półkolonie zimowe. Wychowawcami poszczególnych grup byli:

Grupa I: Pan mgr Maciej Harasim;

Grupa II: Pani mgr Marzanna Brzozowiec;

Grupa III: Pan mgr Aneta Harasim;

Grupa IV: mgr Izabela Wróbel;

Grupa V: Pan mgr Kamil Szpyt/ Pani mgr Agnieszka Nikołajuk

Półkolonie 2019 to wielka przygoda i ogromna radość małych pociech. Dzieci uczestniczyły w zajęciach twórczych rozwijających kreatywność, brały udział w warsztatach plastycznych, w licznych zabawach integracyjnych, a także grały w ping – ponga, w piłkę nożną, w siatkówkę.

Półkolonie 2019 to niespodzianki i liczne wyjazdy. Podczas dwutygodniowego wypoczynku uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach z robotyki i byli świadkami fascynujących eksperymentów z ogniem pod okiem instruktora w Twój Robot, dwa razy wyjeżdżali do kina, brali udział w radosnych szaleństwach skakania na trampolinach w Strefie Wysokich Lotów oraz Jump XL Lublin, kolejną atrakcją, którą uczniowie odwiedzili dwukrotnie był największy dmuchany park rozrywki na świecie czyli BOUNCE Lublin. Wyruszyli do Batorza, gdzie zjeżdżali na sankach oraz mieli przejażdżkę bryczkami czyli tzw. „Kulig”.

Półkolonie 2019 to również edukacja. W ramach półkolonii zrealizowano program profilaktyczny „Spójrz inaczej”. Zajęcia były powadzone przez Panią mgr Małgorzatę Witkowską, Panią mgr Sylwię Kuźmę – Langford oraz Panią mgr Paulinę Kopcińską – Wójcik. Dzieci uczestniczyły w projekcji i omówieniu filmu profilaktycznego dotyczącego problematyki zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych, na przykład w kontakcie z nieznajomymi, pozostawanie samemu w domu czy zachowaniu ostrożności podczas korzystania z urządzeń elektrycznych.

Uwieńczeniem półkolonii było oficjalne rozdanie dyplomów i nagród, w którym uczestniczył Pan dyr. Lucjan Miciuk.

Dzieci, jak Mały Książę, wiedzą, że „Dobrze widzi się tylko sercem”, dlatego najpiękniejszym efektem półkolonii jest radość naszych małych pociech.

A teraz po tak wspaniałym wypoczynku życzymy uczniom samych edukacyjnych sukcesów.

 

Kierownik Półkolonii wraz z wychowawcami:

mgr inż. Kinga Teterycz-Iwanicka

mgr Maciej Harasim

mgr Marzanna Brzozowiec

mgr Aneta Dziobal

mgr Izabela Wróbel

mgr Kamil Szpyt/ mgr Agnieszka Nikołajuk

Skip to content