Dzieci dzieciom, czyli jasełka w szpitalu

Wszyscy z upragnieniem wyczekują Świąt Narodzenia Pańskiego, które są dla nas wyjątkowe i bardzo ważne. To czas, którego nie mogą doczekać się dzieci i dorośli, gdyż towarzyszy mu niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. To okres spotkań z najbliższymi  przy wigilijnym stole, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń płynących prosto z serc, śpiewania kolęd przy pięknych choinkach, bijących ciepłym i przytulnym światłem. Okres Świąt Bożego Narodzenia stwarza okazję do wspólnego spotkania i kolędowania.

Dnia 8 stycznia 2019 r. uczniowie klasy 3a i 2b odwiedzili małych pacjentów Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie, aby zaprezentować jasełka pt. „Polskie Betlejem”.  Tam spotkali się z dziećmi i młodzieżą, by dzielić się radością z narodzenia Dzieciątka Jezus. Wspólnie kolędowali i dzielili się opłatkiem. Mali aktorzy chcieli, aby pacjenci nie czuli się samotni szczególnie w okresie świątecznym. Pomysł na kolędowanie zrodził się, aby uświadomić uczniom, iż święta to coś więcej niż tylko prezenty. Dobry uczynek dla drugiego człowieka ubogaca i pozostaje w każdym na długi czas.

Dzieci wystąpiły z jasełkami również dla młodzieży niepełnosprawnej w Ośrodku Wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnością “Benjamin” i dla parafian w Kościele św. Stanisława BM w Lublinie.

s. Iwona Kwietniewska

p. Ewa Koniczyńska

p. Katarzyna Wiśniewska

p. Anna Czubak

Skip to content