SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI

Serdecznie zapraszamy wszystkich Nauczycieli i Rodziców Uczniów Zespołu Szkół Nr 12

do czynnego udziału w

„SZKOLNYM KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK

DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI”

Rodzic i Nauczyciel to osoby, które są dla  uczniów  przewodnikami  po  otaczającej  rzeczywistości, mistrzami i  przyjaciółmi, służącymi radą i pomocą. Priorytetem w ich codziennej pracy wychowawczej zarówno w szkole, jak i w domu rodzinnym jest ukształtowanie dziecka jako przyszłego obywatela szanującego tradycję. Jedną z najpiękniejszych jest śpiewanie kolęd i pastorałek w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Pokażmy dzieciom, że „śpiewać każdy może”. Rodzic i Nauczyciel też nie gorzej…

Termin i miejsce eliminacji: 14 XII 2018 r. w sali nr 141 od godz. 17.00.

Data finału będzie podana na stronie szkoły (styczeń 2019).

Cele konkursu:

1. Rozbudzanie talentów wokalnych oraz zainteresowań muzycznych wśród Nauczycieli i Rodziców Uczniów ZS NR 12.
  1. Rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz kultury wspólnego muzykowania.
  2. Popularyzacja kolęd jako utworów osadzonych w tradycji.
  3. Radość z muzykowania.
  4. Integracja zespołu Rodziców Uczniów i Nauczycieli ZS NR 12 w Lublinie.

Regulamin:

1. W konkursie biorą udział Nauczyciele i Rodzice Uczniów ZS NR 12.
  2. Występ – uczestnicy wykonują solo lub w duecie jedną wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Wykonawcy śpiewają a cappella (bez udziału muzyki), z płytą CD lub z własnym podkładem muzycznym. Czas trwania występu – maksymalnie 3 minuty. Uczestnicy mają ze sobą wybrany podkład muzyczny na nośniku.
  3. Kolędy lub pastorałki mogą być wykonywane w różnych językach.
  4. Terminy i forma zgłoszenia – (tytuł utworu) przekazujemy do Siostry Iwony Kwietniewskiej lub Marzanny Brzozowiec. Udział w konkursie należy zadeklarować do 14 grudnia 2018 do godz. 15.00.
  5. Jury oceniać będzie: dobór repertuaru, walory głosowe, interpretację, ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci konkursu otrzymają dyplomy.

Koordynatorzy:

Marzanna Brzozowiec