Z wizytą u strażaków – wycieczka grupy ,,Słoneczka” i ,,Szafirki” do Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Lublinie

Już na początku roku szkolnego nasze przedszkole odwiedził pan policjant, który przypominał dzieciom o zasadach bezpieczeństwa. Ale niejeden przedszkolak marzy o tym, aby w przyszłości zostać strażakiem, dlatego dwie grupy 5- latków ,,Słoneczka” i ,,Szafirki” 14.11.2018 r. postanowiły odwiedzić w pracy dzielnych strażaków i na miejscu zobaczyć, jak wygląda ich zwykły dzień. Dzieci mogły dobrze przyjrzeć się z bliska różnym rodzajom wozów strażackich, poznać ich wyposażenie, a bardzo uprzejmy pan strażak, który oprowadzał nas po garażu strażackim, pozwolił również usiąść za kierownicą każdemu z przedszkolaków. Sprawdziliśmy także, w jakim czasie od wezwania strażak musi ubrać się w stój strój roboczy i być gotowym do wyjazdu do pożaru albo czy naprawdę ciężki jest jego hełm lub kurtka. Pomimo jesiennej pogody przeszliśmy również test na małego strażaka, bowiem każde z dzieci mogło własnoręcznie uruchomić wąż z wodą – pożaru nie ugasiliśmy, poćwiczyliśmy troszeczkę siłę mięśni a przy okazji umyliśmy prywatne samochody panów strażaków. Kuba z grupy ,,Słoneczka”, który miał tego dnia urodziny, w prezencie od strażaka miał możliwość uruchomienia sygnału dźwiękowego w wozie bojowym – rzeczywiście było głośno, chyba głośniej niż na co dzień w naszym przedszkolu 🙂 A na koniec wręczyliśmy naszemu przewodnikowi pamiątkowego rysunki i kwiaty i oczywiście wykonaliśmy zdjęcie przy największym wozie strażackim.

 

Beata Kołodziejczyk

Anna Małecka

Dorota Kuśmierz

Skip to content