„Coś się kręci – to nasi Święci”

W dniu 20 listopada 2018 r. odbył się program artystyczny pt.: „Coś się kręci – to nasi Święci”. Program przygotowali uczniowie klasy 2b oraz uczennice należące do scholki w parafii Św. Stanisława BM pod kierownictwem s. Iwony Kwietniewskiej.

Dzieci bardzo ładnie zaprezentowały się w recytacji, śpiewie i tańcu, przypominając postacie Świętych. Aktorzy w pięknych strojach i z dużym przejęciem wiernie odtworzyli swoje role. Byli: Maryja, św. Józef, św. Piotr, św. Paweł, św. Augustyn, św. Cecylia, św. Agata, św. Krzysztof, św. Dominik Savio, Św. o. Pio, Św. M. Teresa z Kalkuty i wielu innych. Byli również Polacy: św. Wojciech, św. Kinga, św. królowa Jadwiga, św. s. Faustyna, św. o. Maksymilian Kolbe i oczywiście św. Jan Paweł II. Nie zabrakło także aniołów. Publiczność z wielkim entuzjazmem angażowała się w śpiew wraz z małymi aktorami.

Przedstawienie w wykonaniu dzieci wywołało wiele radości. Nasi uczniowie podbili serca publiczności i otrzymali gromkie brawa.