Rekord dla Niepodległej

Dzisiaj, 9 listopada, nasza szkoła miała niepowtarzalną okazję połączyć się w jedną biało – czerwoną wspólnotę, śpiewając wraz z całą Polską „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób uczciliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Akcja „Niepodległa do hymnu” dała poczucie jedności i powód do dumy. Potem społeczność uczniowska, rodzice i dyrekcja uczestniczyli we wzruszającym apelu z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, który przygotowała młodzież. Dzięki pieśniom naszego chóru pod kierownictwem p. K. Wiśniewskiej, recytacji utworów poetyckich młodzieży wywodzącej się z koła dramatycznego „Pegazik” prowadzonego przez p. M. Witkowską i prezentacjom multimedialnym wykonanym pod okiem p. J. Kasperskiego przenieśliśmy się w dawne czasy. Wzruszeniom nie było końca. Kluczowym punktem programu zapowiadającym swobodę był symboliczny gwizd pociągu wiozącego Józefa Piłsudskiego. Na scenę wbiegli gazeciarze w strojach z epoki, ogłaszając, że przybył marszałek, rozdawali egzemplarze Monitoru Polskiego z odezwą wodza. Ich entuzjazm był na tyle sugestywny, że dzieci z klas młodszych owładnięte tym nastrojem, ruszyły z krzesełek, aby zdobyć historyczną gazetę. Najbardziej szczere i autentyczne są uczucia dzieci..