Warsztaty ze Strażą Miejską

W okresie dorastania szczególnie silnie odczuwana jest potrzeba akceptacji, szacunku i uznania. Są one zaspokajane są przede wszystkim przez rodzinę, szkołę i środowisko, w którym najważniejszą rolę odgrywają grupy rówieśnicze. Jeżeli młody człowiek nie znajdzie na tym etapie rozwoju zrozumienia i wsparcia ze strony najbliższych mu osób, wówczas może podjąć nieprzemyślane i niewłaściwe decyzje życiowe. Wcześniej czy później kontakt z używkami może przydarzyć się każdemu. Młodzież powinna zdawać sobie sprawę, że większość zależy od nich samych.

Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, w którym uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej, miało na celu ustrzec uczniów przed spożywaniem alkoholu i uświadomić wynikające z tego konsekwencje.

Koordynator

K. Pochylczuk-Łobejko