Wycieczka Grupy Mrówki do ogrodu Botanicznego UMCS

Dnia 8 października 2018 dzieci z grupy Mrówki pod opieką pań Agnieszki, Klaudii oraz Edyty odwiedziły Ogród Botaniczny. Z pomocą Pani Przewodnik dzieci zapoznały się z różnorodnością roślin występujących w Ogrodzie. Jako ciekawostka, jedno z drzew miało owoce w kształcie fioletowej fasoli, które nazywają się „palcem topielca”. Są one jadalne i dzieci miały możliwość skosztowania. Następnie, Pani Przewodnik wytłumaczyła, dlaczego tabliczki informacyjne w Ogrodzie mają różne kolory: białe – oznaczają rośliny pospolite, czerwone – dla roślin pod ochroną a żółte oznaczają rośliny inwazyjne. Dzieci miały również  możliwość zmierzyć obwód dębu a także zapoznać się z miłorzębem, którego liście oznaczają przyjaźń. Dzieci oglądały również rośliny górskie, które rosły wśród kamieni, przy strumyku a także widziały kaczki pływające w stawie. W przerwie dzieci zjadły drugie śniadanie, które na świeżym powietrzu smakowało wyśmienicie. Potem dzieci odwiedziły szklarnię z kaktusami oraz roślinami ozdobnymi, gdzie jednym z ciekawszych była roślina o owocach w kształcie ucha słonia. Widzieliśmy bambusy a także wąchaliśmy liście pieprzu. Równie interesujące były rośliny owadożerne. Nie zabrakło również drzew z dojrzałymi owocami pomarańczy oraz bananami. Na koniec, dzieci usiadły na osiołkach wykonanych przez studentów UMCS. Uśmiechnięci i zadowoleni powróciliśmy do przedszkola. Zapraszamy do galerii zdjęć.