Informacja dla rodziców

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców
(dzieci kontynuujących oraz rozpoczynających edukację przedszkolną)
na zebranie organizacyjne, które odbędzie się dnia 30.08.2018 r.
 godzina 17.00 w holu grup zerowych.
 Po zebraniu ogólnym przejście z nauczycielami do poszczególnych sal.

Beata Owczarek

Informacja dla rodziców dzieci,

które w roku szkolnym 2018/2019 rozpoczynają edukację przedszkolną.

Rady na dobry początek:

1. Pozytywne nastawienie.

Starajcie się mówić dziecku o przedszkolu jak o fantastycznej przygodzie, gdzie spotka przyjaciół i miłe panie.

1. Przyzwyczajanie do rozstania.

Zostawiajcie dziecko pod opieką innych osób dorosłych. Dziecko powinno oswoić się z myślą, że nie zawsze jest przy nim mama.

1. Czytanie książek o przedszkolu.

Świat książek pomoże Wam oswoić dziecko z przedszkolem, nowym rytmem dnia, wyzwaniami. Dziecko zobaczy jak bawią się rówieśnicy. Poznając ich troski i radości łatwiej zrozumie swoje uczucia.

1. Krótkie pożegnanie.

Nie przedłużajcie chwili pożegnania! Okażcie spokój. Dziecko doskonale wyczuwa Wasze zdenerwowanie i łatwo może się mu ono udzielić. Dobrym pomysłem jest odprowadzanie dziecka przez tatę. Maluch łatwiej zniesie rozstanie z tatą niż z mamą.

1. Czas dla dziecka.

W rozmowie z dzieckiem o odebraniu z przedszkola, prosimy aby posługiwać się określeniami czasu obowiązującymi w przedszkolu: mama/tata przyjdzie po drugim śniadaniu, po obiedzie, po podwieczorku. Po powrocie z przedszkola wygospodarujcie czas tylko dla swojego dziecka. Niech poczuje się bezpieczne i kochane.

Opracowanie na podstawie artykułu H. Piwowarskiej- Krukowskiej pt. ,,Adaptacja dzieci w przedszkolu”; ,,Wychowanie w przedszkolu” nr 5/2007.

Niezbędnik przedszkolaka:

Prosimy o zapewnienie swojemu dziecku:

-wygodnego obuwia na zmianę,

-ubrania na zmianę,

-piżamki,

-pościeli (kocyk lub kołderka w poszewce, prześcieradło z gumką , poduszeczka w poszewce)

-ukochanej przytulanki,

Prosimy o podpisanie wyżej wymienionych przedmiotów.

Wymiar łóżeczka 135cmx60cm.