VI PIELGRZYMKA ŚLADAMI JANA PAWŁA II W TATRY

W dniach 4-6 czerwca grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką katechetów: s. Iwony Kwietniewskiej, ks. Emila Mazura oraz  Anny Pędrak udała się na VI Pielgrzymkę śladami Jana Pawła II. Główną  atrakcją była wędrówka szlakiem nad Morskie Oko. Chociaż doskwierał nam upał, wszyscy doszliśmy do wyznaczonego celu.

Odwiedziliśmy również Rabkoland, który dostarczył nam wielu emocji. Wszyscy korzystaliśmy z atrakcji w  parku rozrywki. Jednak największą popularnością cieszyła się ekstremalna karuzela  –  Music Express oraz wieża, z której można było podziwiać rozpościerający się wokół piękny widok Górolskiej Dżungli.

Ostatniego dnia pojechaliśmy do zabytkowego kościółka z XV w. w Dębnie, w którym filmowy Janosik brał ślub. Później udaliśmy się nad zaporę na Jeziorze Czorsztyńskim, by podziwiać piękno okolicy.  Ostatnim punktem pielgrzymki był Stary Sącz.  Zwiedziliśmy kaplicę klasztorną, którą założyła św. Kinga.  Naszą uwagę zwrócił również ołtarz papieski z salą pamięci, poświęconą Janowi  Pawłowi II.

s. Iwona Kwietniewska