Książki- okno na świat

,,Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy

Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem…”

Kornel Makuszyński

14 maja 2018r. w świetlicy szkolnej odbyła się niecodzienna uroczystość ,,Książki – okno na   świat”, która była okazją do świętowania Dnia Książki oraz Tygodnia Bibliotek. Podczas tego wyjątkowego spotkania towarzyszyli nam zaproszeni goście: Doradca Prezydenta    Miasta Lublina – Pani Jadwiga Mach, Dyrektor ZS nr 12 – Lucjan Miciuk, Wicedyrektor  Przedszkola – Beata Owczarek .

Uroczystość rozpoczęła p.Zofia Jakóbczak pracująca w bibliotece szkolnej, która opowiedziała dzieciom o książkach,  zachęciła do ich czytania oraz  zaprosiła dzieci do odwiedzania  biblioteki.  ,,Książki i możliwość czytania, to jeden z największych cudów świata”, w książkach jest coś szczególnego, są dobrym tematem do rozmów, dostarczają wiedzy i informacji, wzbogacają język i słownictwo. Wielką zaletą czytania książek jest ćwiczenie koncentracji i skupienia, pobudzają naszą kreatywność oraz wprowadzają nas do nierealnego  i fantastycznego świata.

Podczas uroczystości dzieci również  dowiedziały się wielu ciekawostek o książkach.
W przedstawieniu Apel o książkach  dzieci ze świetlicy szkolnej, w   sposób ciekawy i przystępny opowiedziały o książce pachnącej, o najpopularniejszej książce jaką jest Biblia, o najmniejszej i największej książce na świecie oraz o pisarzu Stanisławie Jachowiczu, który jako pierwszy pisał wiersze dla dzieci w języku polskim. Na scenie pojawił się również  Pan  Andersen, który zabrał dzieci w świat baśni i bajek. Dzieci obejrzały przedstawienie kukiełkowe Dziewczynka z zapałkami oraz  Calineczka  w wykonaniu uczniów z koła czytelniczego. Uroczystość wzbogaciły znane i lubiane  piosenki w wykonaniu dzieci, które przygotował p.Mikołaj Giszczak odpowiedzialny za oprawę muzyczną.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania tej uroczystości- Nauczycielom ze świetlicy i  biblioteki, Rodzicom  za współpracę oraz Dzieciom za wspaniały występ.

Koordynatorzy:

Anna Lis