MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY SPORTOWE DLA UCZNIÓW KLAS I „W ZDROWYM CIELE – ZDROWY DUCH”

11 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 12 odbyły się Międzyszkolne zawody sportowe dla uczniów klas I „W zdrowym ciele – zdrowy duch” w ramach projektu edukacyjnego „Sławinkowska Wiosna”. Projekt objęty jest Patronatem Pana dr. Krzysztofa Żuka Prezydenta miasta Lublin. Celem zawodów było promowanie aktywności fizycznej poprzez zabawę i rywalizację  oraz integracja dzieci z różnych szkół. W zawodach wzięło udział sześć dziesięcioosobowych drużyn, które rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach: „Bieg slalomem”, „Bieg przez płotki”, „Sadzenie ziemniaków”, „Szarfy”, ,,Podanie piłki górą”, ,,Przejście po ławeczce z woreczkiem na głowie”.  Na sali panowała ostra rywalizacja, ale też świetna zabawa. Drużynom kibicowała wspaniała publiczność. W czasie przerwy obejrzeliśmy występ szkolnej grupy tanecznej prowadzonej przez p. Anetę Scherer, która została przyjęta gromkimi brawami. Zwycięzcą zawodów została Szkoła Podstawowa nr 14, kolejne miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 28 . Uczniowie zostali nagrodzeni medalami. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do zajęć.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w zawodach!

Koordynatorzy:

Aneta Dziobal