Podsumowanie międzynarodowej współpracy

Po całym tygodniu pełnym różnorodności kulturowej oraz językowej spotkania z Eva i Sandu dobiegły końca. Jako koordynator mam nadzieję, że to wydarzenie na długo pozostanie w pamięci uczniów oraz wolontariuszek. Pragnę podziękować jeszcze raz rodzinom, które zgodziły się wspomóc mnie w tym działaniu, czyli Państwu Marszałkom oraz Państwu Mazurom, Radzie Rodziców oraz Dyrekcji Szkoły za umożliwienie realizacji zajęć. Ponadto, za bezcenną pomoc dziękuję Pani Ewelinie Urbaś, Pani Barbarze Rusinek oraz Pani Wioletcie Woś, które brały czynny udział w przedsięwzięciu.
Podsumowując, przyłączenie się Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie do projektu International Education wniosło nieocenione wartości edukacyjne:

– poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu geografii,
– poznanie różnorodności kulturowej,
– rozbudzenie ciekawości uczniów na odkrywanie świata,
– doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim,
– szerzenie tolerancji i otwartości wobec ludzi pochodzących z innych krajów – zmianę stereotypowego myślenia.

Dla wszystkich uczestników projektu Organizacja AIESEC zaaranżowała spotkanie, którego celem jest wymiana doświadczeń oraz poznanie innych wolontariuszy. Niezbędne informacje dostępne są w linku poniżej.

Koordynator

Kamil Szpyt