International Education w Zespole Szkół nr 12 – cykl zajęć z geografii

Geografia jako nauka dualistyczna obejmuje dwa przedmioty badań – środowisko naturalne oraz człowieka i jego działalność.

W dniach od 19 do 23 marca w naszej szkole zostanie przeprowadzony cykl zajęć z geografii, w ramach programu Internation Education.

Nadrzędnym celem jest przybliżenie, zapoznanie oraz zaciekawienie młodzieży i dzieci położeniem,  kulturą, tradycją innych państw. Podczas tego tygodnia zajmiemy się dwoma zupełnie odległymi dla nas zakątkami świata. Chiny – jedno z najgęściej zaludnionych miejsc na Ziemi o bogatej kulturze, kuchni, przyrodzie oraz Sri Lanka – państwo wyspiarskie, położone na wyspie Cejlon, z najbardziej niezwykłą nazwą stolicy na świecie Sri Dźajawardanapura Kotte.

Aby nauka stała się niezwykłym doświadczeniem, zajęcia te będą przeprowadzone we współpracy z naszymi  gośćmi. Eva pochodzi z Chin, ma 23 lata, jest kreatywna i uwielbia pracę z dziećmi. Sandunika jest 22 – letnią studentką Uniwersytetu Kolombo na Sri Lance, interesuje się naukami ścisłymi.

Wspólnie będziemy realizować przesłanie płynące ze słów B. Franklina: „Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”

Jako koordynator działania, już na wstępie pragnę podziękować rodzicom, a w szczególności Państwu Marszałkom oraz Państwu Mazurom, którzy włączyli się do uczestnictwa w wydarzeniu.

Koordynator – Kamil Szpyt

 

Skip to content