PODSUMOWANIE EUROPEJSKIEGO DNIA LOGOPEDY W ZS 12

Logopedia jest nauką zajmującą się zapobieganiem, rozpoznawaniem oraz usuwaniem zaburzeń mowy. Jest dyscypliną rozwijającą się coraz prężniej, obecnie docenianą nie tylko w placówkach medycznych, ale także oświatowych– żłobkach, przedszkolach, szkołach. Nasza szkoła posiada zespół logopedów, dzięki czemu uczniowie mogą liczyć na profesjonalną pomoc w przezwyciężaniu wszelkich trudności związanych z mową.

Dnia 06.03.2018r. w Zespole Szkół nr 12 odbyły się obchody Europejskiego Dnia Logopedy. Z tej okazji prowadzone były konsultacje  logopedyczne dla rodziców, przesiewowe badania słuchu dzieci za pomocą Platformy Badań Zmysłów oraz badania mowy. Ponadto rodzice mieli możliwość skorzystania z porad takich specjalistów jak:

  • terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju, integracji sensorycznej – Pani mgr Elżbieta Juszka,
  • psycholog – Pani mgr Iwona Wasek,

a także zapisania się na konsultacje z:

  • ortodontą – Panią dr Anną Koncewicz,
  • protetykiem słuchu – Panem mgr Cezarym Kamińskim,
  • neurologopedą – Panią mgr Magdaleną Chabior.

Wszystkim specjalistom ogromnie dziękujemy w imieniu naszym, Dyrekcji Szkoły oraz Rodziców za poświęcenie czasu, udzielenie profesjonalnych, bezpłatnych konsultacji.

Dzień ten bardzo pracowity dla logopedów i pozostałych specjalistów zaowocował satysfakcją rodziców, którzy skorzystali z oferowanej pomocy.

 

Zespół logopedów:

   Paulina Strugalska

   Eliza Brzezińska

Współpraca:

Skip to content