Lekcja bezpieczeństwa

W dniach 5 i 7 marca 2018 r. wszystkie klasy 4 Szkoły Podstawowej uczestniczyły w zajęciach  profilaktyczno- wychowawczych „Lekcja bezpieczeństwa”.

Choć Internet jest nazywany rzeczywistością wirtualną, czające się w nim zagrożenia są jak najbardziej prawdziwe. Dlatego, korzystając z serwisów społecznościowych (np. Facebooka) czy nawet wysyłając i odpowiadając na maile, trzeba bardzo uważać na to, co robimy. Starając się zachować anonimowość w Sieci, często jesteśmy narażani na różnego rodzaju zagrożenia związane z bezpośrednimi atakami na nasz komputer, a także na działanie różnego rodzaju wirusów. Zamieszczane w sieci prywatne informacje, komentarze, osobiste materiały filmowe, fotografie – wszystko to może zostać wykorzystane przeciwko ich autorom. Obok natychmiastowych skutków nierozważnych działań w sieci zwrócić należy też uwagę na skutki odroczone – publikowane materiały lub opinie nawet po latach mogą zaszkodzić młodym ludziom w karierze szkolnej, zawodowej lub życiu osobistym.

Serdeczne podziękowania za przeprowadzenie zajęć i uświadomienie młodzieży zagrożeń  kierujemy do funkcjonariuszek Straży Miejskiej z-cy naczelnika Pani Sylwii Kuc, starszemu specjaliście p. Magdalenie Sielewicz oraz strażnikowi p. Marcie Mścisz.

 

Koordynator

K.Pochylczuk-Łobejko

Psycholog szkolny

Skip to content